Startovní čára

Tenhle web jsem vytvořil za účelem dokumentace procesu, který by měl být završen hrdinnou plavbou kolem světa :)

Po několika málo dovolených u moře, jsem se utvrdil v tom, že jen tak polehávat na pláži a koupat se v moři je vlastně nuda. Po týdnu v rekreačním resortu, jsem se vrátil z dovolené domů a zjistil jsem, že jsem se o té zemi vlastně nic nedozvěděl. Byl jsem třeba v Chorvatsku, ale netuším jak se tam lidem žije, co je baví a co třeba vůbec nemají rádi. Z mých předchozích cest, v době mé ‚kariery‘ sportovního střelce a rozhodčího mezinárodních soutěží, jsem si toho odvážel mnohem více. Při přípravách jsem v navštívených zemích alespoň chvíli žil, skoro tak jako žijí místní obyvatelé. S místními jsem jedl, pil, učil se jejich jazyk a třeba i lokální slang, vím jak těžko/lehko se jim žije, kam oni jezdí na dovolenou a jak si představují ideální cestu životem.

Takže můj cíl je cestovat kamkoliv to jde a navíc na vlastní lodi.

Takže etapu příprav jsem začal získáním potřebných oprávnění – zatím „C“ – velitel jachty pobřežní plavby MDČR (Yachtmaster Coastal), jen co to půjde, posunu to dál. Protože teď žijeme v corona-lock-down době, tak si dávám alespoň on-line kurzy a předášky.

Další krok je pořízení lodi, takže mám polotovar – polotovar je silný slovo, mám dejme tomu prvních 10% lodi, kterou musím dostavět. Více v sekci Moje loď

Pokud všechno půjde dobře, budu tady dokumentovat svůj postup, svoje poznámky, doměnky a zjištění.

No a dál, uvidíme…

Vydáno